Auto MIRMAR S.C.

Złomowanie Samochodów Konin

profesjonalna kadra
złomowanie pojazdów konin

Złomowanie Samochodów Konin to proces recyklingu pojazdów, który jest nie tylko korzystny dla środowiska, ale także wymagany przez prawo. Zgodnie z polskim prawem, każdy właściciel pojazdu jest zobowiązany do przekazania go do punktu złomowania, gdy nie jest już w stanie jeździć, lub gdy chce go zezłomować.

 


Zapraszamy do kontaktu, jeśli masz jakiekolwiek pytania chętnie pomożemy, możesz też wypełnić formularz poniżej:

złomowanie Samochodów Konin - jak wygląda Proces?

Proces złomowania polega na demontażu pojazdu i odzyskaniu materiałów wtórnych, takich jak metale, tworzywa sztuczne i szkło. Demontaż pojazdu musi być przeprowadzony zgodnie z wymaganiami bezpieczeństwa i ochrony środowiska, aby uniknąć emisji niebezpiecznych substancji do powietrza, wody i gleby.


Po przeprowadzeniu demontażu, właściciel pojazdu otrzymuje zaświadczenie o zezłomowaniu, które jest ważne przy rezygnacji z ubezpieczenia oraz przy odmeldowaniu pojazdu z rejestru. Złomowanie pojazdu jest również ważne z punktu widzenia ochrony środowiska, ponieważ przyczynia się do ograniczenia ilości odpadów i emisji szkodliwych substancji do środowiska.

Czy muszę mieć ze sobą jakieś dokumenty? - Złomowanie samochodów konin

W momencie przekazania pojazdu do punktu złomowania, właściciel musi okazać dowód rejestracyjny, dowód osobisty oraz zaświadczenie o ubezpieczeniu OC. W przypadku braku ubezpieczenia OC, punkt złomowania musi sporządzić protokół wyrejestrowania pojazdu zgodnie z przepisami.

Po przeprowadzeniu demontażu i odzyskaniu materiałów wtórnych, punkt złomowania wystawia właścicielowi pojazdu zaświadczenie o zezłomowaniu. Zaświadczenie to jest niezbędne przy odmeldowaniu pojazdu z rejestru oraz przy rezygnacji z ubezpieczenia OC.

 
Co w przypadku nie przekazania pojazdu do złomowania

Złomowanie samochodów Konin

W przypadku, gdy właściciel pojazdu nie przekaże go do punktu złomowania, a porzuci na terenie publicznym lub prywatnym, grozi mu wysoka grzywna oraz obowiązek pokrycia kosztów związanych z usuwaniem pojazdu.

bądźmy eko, złomujmy stare pojazdy

Złomowanie pojazdów to ważny proces, który przyczynia się do ochrony środowiska i jest wymagany przez polskie prawo. Właściciele pojazdów powinni przekazywać je do punktów złomowania, aby uniknąć konsekwencji prawnych i przyczynić się do ochrony środowiska.

Wyceń swój samochodó teraz!

Złomowanie samochodów konin Auto MirMar
Wypełnij formularz i uzyskaj bezpłatną wycenę

kontakt@automirmar.pl
Ślesińska 23C Konin, Wielkopolskie 62-510
poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek07:00 – 18:00
sobota07:00 – 14:00
+48 63 242 78 06