SKORZYSTAJ Z NASZEGO TRANSPORTU I USŁUG
24h/7

ZADZWOŃ TERAZ TEL. 665 206 012

ZADZWOŃ TERAZ TEL. 665 206 012

ZADZWOŃ TERAZ TEL. 665 206 012

Arrow
Arrow
Slider

Elektromechanika

elektromechanika konin

Elektromechanika Konin

Dzięki innowacyjnej technice diagnostyki komputerowej jesteśmy w stanie w bardzo krótkim czasie wykryć usterkę w Twoim aucie, a nasz zespół techników zaopiekuje się Twoim autem jak swoim własnym. Nowoczesne narzędzia, najlepsze produkty i wyspecjalizowany personel to gwarancja sukcesu i zadowolenia naszych klientów.  Elektromechanika Konin to nasz nowoczesny dział, w którym przy użyciu zaplecza unowocześnionych narzędzi jesteśmy w stanie poradzić sobie z każdym problemem. Nie zwlekaj, zaufaj profesjonalistom i ciesz się sprawnym autem!

W związku z tym, że postęp technologiczny coraz śmielej gości w branży motoryzacyjnej nowoczesne auta staja się nie tylko środkiem lokomocji ale również świetnym gadżetem dla każdego fana motoryzacji.  Szacuje się, że ok 30% nowoczesnego auta to podzespoły elektroniczne.

Zdarza się, że właściciel nie wie o istnieniu niektórych systemów elektronicznych dopóki nie nastąpi usterka.

Układy elektryczne, które pojawiły się w nowoczesnych autach, nie istniejące w samochodach „starego” typu to m.in.:

* Sterownik ECM – moduł sterowania silnikiem ( nazywany również ECU) jego zadaniem jest zapewnienie wydajnej i bezpiecznej pracy silnika poprzez odpowiedni dobór mieszanki paliwa i powietrza.

* Sterownik TCM – jest to moduł odpowiedzialny za prace automatycznej skrzyni biegów

*Sterownik  PCM – jest to sterownik koordynujący prace systemów ECM i TCM ( oba systemy działają niezależnie, współpracują wówczas gdy sytuacja tego wymaga )

*System  LDW – jest to aktywny system mający na celu zapobieganie zjazdu z pasa ruchu, wykorzystuje do tego obraz z kamer sprzężonych z komputerem uaktywniając odpowiednie czujniki, które korygują tor jazdy auta.

*System RSA – układ rozpoznawania znaków drogowych, kamera rozpoznaje znaki drogowe i wysyła komunikat do kierowy np. na temat ograniczenia prędkości.

* System PCAM – jest to system zapobiegający kolizji z pieszymi czy rowerzystami za pomocą rozpoznawania ich na drodze, wśród innych obiektów, wykorzystując do tego czujnik radarowy.

*  LiDAR – jest to skaner pozwalający na wykonanie mapy 3D otoczenia, jest konkurencją dla systemów radarowy ponieważ ma on większą rozdzielczość.

Nowoczesne, komfortowe oraz przyjazne środowisku auta coraz częściej goszczą na polskich drogach, a podczas codziennej eksploatacji zdarzają się również awarie i różnego rodzaju usterki.

Czy nasz zaprzyjaźniony mechanik poradzi sobie z tak dużą ilością nowych technologii w naszym aucie.

Niekoniecznie….

Nie każdą usterkę występującą w podzespołach i układach elektrycznych samochodu da radę naprawić mechanik samochodowy.

ELEKTROMECHANIK to specjalista zajmujący się diagnostyką i naprawą skomplikowanych usterek w układzie elektrycznym samochodu.

W czym pomoże nam elektromechanik?

– montaż, kontrola i naprawa układów elektrycznych samochodów ( elektryczne fotele, rozrusznik, czujniki, alternatory, oświetlenie)

–  serwis zapłonu i świec

– naprawa klimatyzacji

–  kontrola i naprawa centralnych zamków

– kontrola i naprawa systemów przeciwpoślizgowych ABS

– kontrola i naprawa poduszek powietrznych SRS, AIRBAG

– naprawa i diagnostyka systemów sterowania silnikiem

–  instalowanie i uruchamianie w samochodzie elektrycznych i elektronicznych urządzeń sterujących

– naprawa i instalacja urządzeń muzycznych

Dzięki tym wszystkim systemom i układom elektrycznym auto staje się bardziej bezpieczne, intuicyjne oraz niezawodne.  Obowiązkiem właściciela jest jedynie dbać o kontrolowanie ich sprawności i naprawianie ewentualnych usterek na bieżąco, aby nie dopuścić do poważniejszych awarii systemów.

Elektronika w autach staje się coraz obszerniejsza z uwagi na nowe technologie konstruowania aut. Coraz częściej na drogach możemy spotkać samochody hybrydowe czy wyłącznie elektryczne, które są przyszłością motoryzacji.

Dlatego warto zapoznać się z ofertą

Auto MIRMAR Bosch Car Service – Elektromechanika Konin

Ślesińska 23C

62-510 Konin

tel. +48 63 242 78 06 wew. 1
kom. +48 691 777 517
kom. +48 500 296 860
kom. +48 665 206 015

 

X